Güryapı, restorasyon çalışmalarıyla Türkiye’de ve uluslararası piyasada 20 yılı aşkın bir süredir koruma ve onarma sektörünün lider kuruluşları arasında yer almaktadır.

9. Yüzyılda inşa edilmiş Barhal Kilise Camii’nden, 16. yüzyıla ait klasik döneme, Mimar Sinan'ın ustalık ve kalfalık eserlerinden, geç dönem boğaz yalıları, köşkler ve üniversite binalarına, 19. yüzyıldan miras endüstriyel yapılara kadar, Türkiye kültür mirasının her dönemine, üslubuna ve tipolojisine sahip eserlerin restorasyon çalışmalarıyla kentin tarihi ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklarla aktarmaktadır.

Tarihi yapıların restore edilmesindeki amaç, onları bir sanat eseri olduğu kadar, bir tarihi belge olarak da korumaktır. Bunu yaparken bilimselliği temel alarak, uluslararası tüzük ve ilkelerin gösterdiği metotları ve bağlı yaklaşımları benimsemeyi ilke edindik.

Biliyoruz ki anıt eserler, tanıklık ettiği tarihin ve içinde bulunduğu ortamın ayrılmaz bir parçasıdır. Bir yapıyı restore ederek yalnızca şehre yeniden kazandırmış olmuyor, bu sayede toplumsal belleği de canlı tutuyor ve besliyoruz.